Referanslar

Arada sırada müzikle ilgili yolculuklarım esnasında, içimde anında bir daha dinleme isteği uyandıran çarpıcı ve yeni bir ses duyarım. Mustafa Avşar öyle bir ses ki; piyano üzerinde harika bir dokunuş ve benim için iyi cazın ruhu demek olan solo tavrıyla armoniye tamamen hayat dolu bir yaklaşım, YENİ ve BENZERSİZ!Bu CD de (“Acılı Pizza” caz albümü) herkes harika çalmış ve her zamanki gibi cazın dünya müziği ile birleştiğinde olabileceklerin hatırlatıcısı olmuş!

 

George WHITTY, 31 Ocak 2018 – Los Angeles/Kaliforniya (Birden fazla Grammy Ödülü’nün ve Emmy En İyi Besteci Ödülü’nün sahibi, müzisyen/besteci/ses mühendisi/prodüktör)

 

Mustafa’nın müzisyen olarak oldukça özel yetenekleri olduğunu gözlemledim. Ciddi anlamda bir piyano eğitimi olmadığı halde uzun zamanlarla kazanılması oldukça zor olan harikulade bir tuşeye ve zengin bir müzikaliteye sahip olması beni oldukça şaşırtmıştı. Bir yıllık armoni eğitiminde yaklaşık iki yıllık armoni programını yaptı. Bu alanda daha ileri çalışmalar yapmasına imkan tanındığında ses getirecek işler yapabileceğine inanıyorum.

 

Prof. Dr. Hasan UÇARSU, 20 Ocak 2015-İstanbul (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, 2011-2012 Akademik Yıl)

 

 

Bölümümüze başladığı ilk günden itibaren farkını ortaya koymuş gerek çalışkanlığı, gerek azmi, gerek yeteneğiyle hayranlık uyandırmıştır. Dört yıllık lisans eğitimi süresinde adeta sekiz ya da on yıl eğitim almış kadar dolu bir repertuar yapma fırsatı yaratmış, yalnız enstrüman çalmada değil, teorik derslerde de tüm öğretim elemanlarının takdirini kazanmıştır. Tabii bunun sonucu olarak bölümü dereceyle bitirme başarısına erişmiştir.

 

Prof. Dilek BATIBAY, 20 Ocak 2015-İstanbul (Marmara Üniversitesi, 2007-2011 Akademik Yıl)

 

 

Tüm isteklerime anında tepki verebilen oldukça müzikal birisi olarak buldum onu. Çalıştığımız süre boyunca, farklı Avrupa müzik tür ve bölgeleri ile ilgili birçok stil bilgisi kazandı. Zeki, akıllı, yetenekli ve yaratıcı bir müzisyen. Oldukça lezzetli, işlenmiş ve etkileyici bir ses yaratıcısı. Bestecinin kompozisyonundaki deyişini çok iyi anlayabiliyor ve bunu ifadeli bir şekilde yorumlayabiliyor. Onun bu özellikleri, aydın ve hissiyatlı kişiliği, onu gelecekte çok değerli bir eğitimci yapacak.

 

Prof. Dr. Orsolya SZABO, 30 Nisan 2013-Macaristan (Liszt Ferenc Müzik Akademisi, 2012-2013 Akademik Yıl)

 

 

O, mükemmel bir öğrenci. Metodoloji ile ilgili onunla çalıştığım süre boyunca ileride eğitmen olarak çalışacağı armoni ve form bilgisi alanındaki tüm müfredatı detaylı bir şekilde planladı. Müfredat planlama ve eğitim materyalleri tasarlamada oldukça üstün bir beceriye sahip. Ayrıca eğitim uygulamalarında kullanabileceği sağlam bir müzisyenlik, içsel duyuş ve iyi bir piyanistlik gibi farklı yetileri de var.

 

Dr. Árpád TÓTH, 29 Nisan 2013-Macaristan (Liszt Ferenc Müzik Akademisi, 2012-2013 Akademik Yıl)